Ako pokračuje naša práca ...

27.06.2014 14:00

OZ Prevenciou proti kriminalite v spolupráci s MP Distribučná spol. s r.o. vykonala v dňoch 25.06.2014 a 26.06.2014 natáčanie výchovno-vzdelávacieho DVD. Natáčanie sa uskutočnilo s deťmi v MŠ Komenského, MŠ Murgašova a ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka Šintava v 2. – 4. ročníku.

Témy Neznámy, cudzí človek, Bezpečne doma a na ulici, Dopravná výchova a (Ne)bezpečný internet, ktoré sa realizovali za využitia rôznych didaktických pomôcok, vychádzajú z pripravovanej knihy Bezpečné prostredie okolo nás. Kniha rozpráva príbehy štyroch kamarátov, ktorí pri svojich hrách zažívajú veľa dobrodružstiev. V rámci týchto dobrodružstiev sa dostanú do rôznych situácii, ktoré musia riešiť s pomocou bezpečnostných a záchranných zložiek. Za každým príbehom je spracovaná praktická časť, ktorá obsahuje rôzne úlohy vyplývajúce z príbehu.

Pri natáčaní DVD sme sa zamerali najmä na autentickosť, čo znamená, že deti a ani žiaci neboli pred realizáciou oboznámení s tematickým cieľom. Zistil sa tak ich rozsah vedomostí, ktoré deti nadobudli pri výučbe, zo svojho praktického života, ale aj spájaním svojich vedomostí s osvojenými informáciami.

DVD bude slúžiť nie len ako príloha, ale aj možný návod využitia pripravovanej knihy Bezpečné prostredie okolo nás, a zároveň vodítkom na realizáciou jednotlivých úloh spracovaných v jej kapitolách.

Knihu spolu s DVD budeme prezentovať v mesiaci november na konferencii Umením proti násiliu, ktorá je realizovaná v spolupráci s mestom Sereď v rámci projektu Poď, spolu sa to naučíme.

 

Vyhľadávanie

Kontakt

O.Z. Prevenciou proti kriminalite Dolná Streda 853
Dolná Streda
925 63

IČO 42295521
+421 911 922 171
+421 903 782 188

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: