Míľovali sme :-)

08.05.2016 13:12

Míľa pre mamu je zábavné popoludnie pre celé rodiny organizované Rodinným centrom MAMA klub v Seredi. Podujatie sa teší veľkému úspechu nielen v Seredi, ale aj v mnohých mestách a obciach Slovenska. Preto právom jej patrí titul najväčšia oslava Dňa matiek na Slovensku.

S tradíciou v srdci bolo pripravených 17 súťažných stanovíšť. Deti aj dospelí mohli zažiť na vlastnej koži ako sa žilo kedysi na statku, u hrnčiarov, pekárov a rezbárov. Vyskúšali si drapačky, dojenie kravy, starostlivosť o kone, naučili sa o včelách, ale aj rozoznávať bylinky a pripraviť z nich liečivý čaj. Na míľovej trase sa stretli aj so zástupcami mnohých občianskych združení zo Serede a okolia, ktorí pre vás pripravili súťaže, drobné darčeky, dopravné ihrisko, show štvornohých kamarátov, či fantastické historické autá a motorky.

V Amfiteátri vystúpilo 95 účinkujúcich, ktorí realizovali módnu prehliadku krojov z blízkeho okolia, ľudová nôta bola preložená divadlom, moderným tancom a vystúpením Taekwonda. Kapela PARTY LOUNGE to roztočila so skvelým koncertom.

 

Veľmi nás teší, že už po 3x sme boli súčasťou tejto vynikajúcej celoslovenskej akcie. Pre deti sme si pripravili maľovanku Učíme sa sami ochrániť, ktorou sme potešili 349 detí. Maľovanka bola financovaná z poskytnutej dotácie zo štátneho rozpočtu prostredníctvom rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, z rozpočtu mesta Sereď a finančného príspevku a odbornej rady Okresného úradu v Galante.

 

Aj naša dcérka Lilianka sa spoločne s deťmi z DOC Stonožka Sereď pri MAMA klube Sereď zúčastnili vystúpenia a pripravili pre mamičky milé predstavenie :-)

 

Vyhľadávanie

Kontakt

O.Z. Prevenciou proti kriminalite Dolná Streda 853
Dolná Streda
925 63

IČO 42295521
+421 911 922 171
+421 903 782 188

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera: